1241 рк. Монгольська орда на чол з ханом Бурундою рухаться на захд, винищуючи все на свому шляху. Дйшовши до високих Карпатських гр, вйсько зупиняться бля пднжжя. Однак вноч клька мсцевих мисливцв — брати Беркути потайки пробираються в табр та звльняють полонених.
Це, скорше, фантазя у конкретному сторичному час та приблизному мсц. Було б непогано перемагати у боротьб за свободу! А ось цього можна досягти тльки за одн умови: днсть народу, взамна пдтримка одне одного. Але нхто ж не говорить, що поганий жанровий фльм – це кнець свту. Основн зйомки проводились у Карпатах, зокрема на озер Синевир та Манявському водоспад. Ус, звсно ж, крм Тухл.
Безумовно, це найправильнший шлях до того, щоб зробити картину жившою, а не картонншою. Бо якщо у когось ще лишилася краплина сумнвв, то Захар Беркут – якраз тою жирною крапкою, яка остаточно доводить: круте укранське кно сталося! Ну , зрештою, з точки зору нашого – це, поза всякими сумнвами, винятковий фльм. Твр вана Франка “Захар Беркут”, як уся висока класика, залишаться надзвичайно актуальним, адже перегукуться з сучаснстю. Перша важлива рч стосуться жахливо бди укранського глядацького кно – нарративу. сторичний екшен став одню з найбльш очкуваних кнотеатральних прем'р осен, до яко привернута величезна увага глядацько та професйно аудитор. Якби не зрада Тугара Вовка, жител Карпат мали б набагато бльше шансв на перемогу у нервнй боротьб з монголами, а так – все закнчилося типово для укрансько стор: трагчно не без смертей. Сьогодн ця дея дуже актуальна, бо ми живемо у драматичн часи, всередин твору закладен потужн, фундаментальн людськ цнност”, - зазначив режисер та додав, що хоч вн за нацональнстю кримський татарин, вважа себе полтичним укранцем, за 5 рокв вйни майже не був на батьквщин, де залишилась його мама, тож завдяки фльму намагаться розповсти про те, як Украна впродовж всього снування змушена вдстоювати право на власне снування та гднсть. Вони, звсно, красунчики грають пофесйно, але надто вже унверсально.
Зграла акторка добре, проте типаж пдтягнуте обличчя няк не вписувалось в карпатську автентичнсть 13 столття… ця накшсть, на жаль, вдчувалась так гостро, аж муляла око. Чи не в так часи ми зараз живемо? Чи не змушен укранц вдстоювати сво право на свй власний спосб життя, на власну гднсть?” – пролунало вд режисера риторичне запитання. Фльм про Голодомор Цна правди перемг на польському кнофестивал та отримав головну нагороду фестивалю – Золотих левв. Зникають мотивац геров, логстика персонажв по мсцям та нод часам фльму нагаду якийсь фантастичний бойовик про телепортування та подорож у час водночас. Сьогодн ця дея дуже актуальна, бо ми живемо у драматичн часи, всередин твору закладен потужн, фундаментальн людськ цнност”, - зазначив режисер та додав, що хоч вн за нацональнстю кримський татарин, вважа себе полтичним укранцем, за 5 рокв вйни майже не був на батьквщин, де залишилась його мама, тож завдяки фльму намагаться розповсти про те, як Украна впродовж всього снування змушена вдстоювати право на власне снування та гднсть.
Я хвилююся за цей фльм як за власну дитину, яку треба вдпустити у велике плавання. Сподваюся, те, що ми зробили з командою, знайде вдгук у серцях глядачв та змусить замислитися. Той свт, який лежить поза межами нашого дому, ма бути добрим до нашо дитини, тобто до нашого фльму. Тод у нього буде гарна доля, – подлився своми сподваннями режисер Ахтем Сетаблав.